Dla kandydatów

Co to jest praca tymczasowa

Praca tymczasowa to forma zatrudnienia o charakterze czasowym polegająca na wykonywaniu określonej pracy. Istotą jest tutaj trójstronna relacja, w którą zaangażowane są trzy podmioty: pracownik, agencja pracy tymczasowej oraz klient agencji czyli tzw. pracodawca użytkownik. Praca tymczasowa służy przede wszystkim do szybkiego reagowania na określone czynniki. Jeśli więc sytuacja wymaga zatrudnienia dodatkowych pracowników, HR Work Polska odpowiada na te potrzeby w możliwie najkrótszym czasie, z pełną odpowiedzialnością kompletując wykwalifikowany personel.

Jaka jest rola Agencji Pracy Tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej (APT) zatrudnia jako pracodawca pracownika tymczasowego (PT) oraz następnie kieruje go (udostępnia) do pracodawcy użytkownika (PU), celem wykonywania u tego ostatniego pracy tymczasowej.

Agencje zatrudnienia ułatwiają ludziom m.in. wejście na rynek pracy, przejście z bezrobocia do zatrudnienia, przejście z pracy tymczasowej do pracy stałej, zmianę kwalifikacji i znalezienia nowej pracy.

Korzyści

Wyższe zarobki
Wyższe zarobki

Zarabiaj więcej za taką samą pracę. Jeśli jesteś potrzebny natychmiast, wysokość twojej pensji może być wyższa niż u stałego pracownika.

Elastyczny grafik pracy
Elastyczny grafik pracy

Dopasuj swój grafik do innych obowiązków i swojego stylu życia. Pracuj kiedy masz czas – korzystaj z dni wolnych w weekendy i święta, lub pracuj właśnie wtedy – za wyższe stawki.

Praca od zaraz
Praca od zaraz

Jeszcze łatwiej znajdź pracę. Spełniając warunki techniczne dotyczące niektórych rodzajów pracy zostaniesz zatrudniony praktycznie bez żadnej selekcji.

Bezpieczeństwo zatrudnienia
Bezpieczeństwo zatrudnienia

Zmniejsz prawdopodobieństwo nagłego zwolnienia. Jako pracownikowi agencji w przypadku ewentualnego zwolnienia w danym miejscu szybko znajdziemy ci nową posadę.

Urlop i benefity
Urlop i benefity

Korzystaj z prawa do urlopu wypoczynkowego jak u pracowników etatowych. Ciesz się benefitami jak u pracowników etatowych.

Wyzwania i rozwój
Wyzwania i rozwój

Poszerzaj swoje kompetencje, zdobywaj doświadczenie i korzystaj z możliwości rozwoju. Sięgaj po zróżnicowane wyzwania i doskonal posiadane umiejętności.

 
 
Jak szybciej awansować w pracy?
Awans – to słowo, które działa na wielu ludzi niezwykle elektryzująco. Awansowanie to nasze marzenie. Gdziekolwiek nie pracujesz i czegokolwiek nie robisz, chcesz robić to za większe pieniądze i mieć większą władzę. Jak przyspieszyć otrzymanie awansu? Co zrobić, by szef Cię docenił? Jest na to kilka sprytnych sposobów.
 
 
Prawa i obowiązki pracownika tymczasowego
Pracownik tymczasowy często nie zna swoich praw i obowiązków. Może to wynikać na przykład z niezrozumienia przepisów. Tymczasem są kwestie, których należy mieć świadomość. Chodzi tu szczególnie o urlopy i warunki zatrudnienia.
 
 
 


Masz do nas jakieś pytania? Chcesz nawiązać współpracę lub po prostu dowiedzieć się w jaki sposób możemy wesprzeć Twój biznes? Jesteś zainteresowanym ofertą pracy, na którą prowadzimy obecnie rekrutację? Zachęcamy do kontaktu.

Agencja Pracy Tymczasowej
HR WORK POLSKA Sp. z o.o
40-123 Katowice
ul. Czerwińskiego 6
NIP: 949-219-66-33

email: hrwork@hrwork.pl
Tel. /fax. 32 782 61 57


Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości i raporty z rynku pracy, przydatne porady ekspertów oraz wybrane oferty pracy, zapisz się do naszego newslettera, a dowiesz się o tym jako pierwszy.HRWork © 2016 - 2021 • All Rights Reserved