Jak szybciej awansować w pracy?

Awans – to słowo, które działa na wielu ludzi niezwykle elektryzująco. Awansowanie to nasze marzenie. Gdziekolwiek nie pracujesz i czegokolwiek nie robisz, chcesz robić to za większe pieniądze i mieć większą władzę. Jak przyspieszyć otrzymanie awansu? Co zrobić, by szef Cię docenił? Jest na to kilka sprytnych sposobów.

Podejmij się czegoś, czego inni nie chcą zrobić
Są takie zadania i takie wyzwania, które po prostu nie cieszą się zainteresowaniem. Nikt w firmie nie chce wykonywać tzw. czarnej roboty. Wszyscy się od tego „migają”, podczas gdy ktoś przecież musi to zrobić. Zaproponuj, że będziesz to Ty. Z ochotą i zaangażowaniem przystąp do realizacji czegoś, czego inni unikają. Pokażesz tym swoją odpowiedzialność i konsekwencję. Tak naprawdę nie ma znaczenia, co to będzie. Ważna jest inicjatywa, którą podejmujesz. Ona zawsze jest zauważona.

Nagle stajesz się kimś, dla kogo żadne wyzwanie nie stanowi problemu. Kimś, kto gotów jest sumiennie pracować, nawet gdy zadanie nie należy do najłatwiejszych czy najprzyjemniejszych. Wszędzie ceni się ludzi, którzy nie boją się pobrudzić sobie rąk czy zmarnować trochę czasu, by osiągnąć swój cel. To świadczy o ich wartości dla firmy.

Działaj dla sukcesu firmy
Cokolwiek robisz, rób to tak, by firma odniosła korzyści. Nie stosuj rozwiązań wygodnych dla siebie. Nie idź po linii najniższego oporu. Dokładaj wszelkich starań, żeby praca była wykonana solidnie, a klienci zadowoleni. Rynek pracy szczególnie ceni sobie pracowników, którzy wnoszą do firmy konkretną wartość i działają dla jej dobra. Nie bądź kimś, kto tylko przychodzi do pracy i wykonuje swoje obowiązki jak karę. W każde działanie wkładaj serce. Cokolwiek zrobisz, zastanów się, czy to przyniesie firmie korzyść. Nie ma możliwości, by takie postępowanie umknęło Twoim przełożonym. Każdy szef chce rozwijać firmę i każdy doceni pracownika, który dąży do tego samego.

Reprezentuj te cechy, które ceni Twój szef
Dowiedz się, co lubi i ceni Twój szef lub bezpośredni przełożony. Może ważna jest dla niego punktualność? Może zwraca ogromną uwagę na czystość w miejscu pracy? Może interesuje go dokładność działań albo inwencja pracowników? Dostosuj swoje postępowanie do tych oczekiwań. Kładź szczególny nacisk nie na to, co sam lubisz, ale na to, co lubi ktoś, kto może przyczynić się do Twojego awansu. Każdy człowiek ma takie szczególne dążenia, a poznanie ich może otworzyć przed Tobą wiele drzwi.

Stań się osobą niezastąpioną
Bierz aktywny udział w nowych przedsięwzięciach i umiejętnie prezentuj swoją wiedzę i umiejętności. Nie chodzi o to, żeby się chwalić, wręcz przeciwnie. Wykonuj swoją pracę z zaangażowaniem, pewnością siebie, ale też pewną dozą pokory. Pokaż przełożonym, że dany projekt wręcz nie może zaistnieć bez Twojej pomocy, bo Ty jesteś w tym procesie osobą kluczową. Staraj się udokumentować w pewien sposób każde swoje dokonanie. Niech wszyscy widzą, że znasz się na tym, co robisz, a bez Ciebie ta firma byłaby niekompletna. Stwórz wokół siebie atmosferę lidera, ale bez wybiegania przed szereg i chwalenia się.


Masz do nas jakieś pytania? Chcesz nawiązać współpracę lub po prostu dowiedzieć się w jaki sposób możemy wesprzeć Twój biznes? Jesteś zainteresowanym ofertą pracy, na którą prowadzimy obecnie rekrutację? Zachęcamy do kontaktu.

Agencja Pracy Tymczasowej
HR WORK POLSKA Sp. z o.o
40-123 Katowice
ul. Czerwińskiego 6
NIP: 949-219-66-33

email: hrwork@hrwork.pl
Tel. /fax. 32 782 61 57


Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości i raporty z rynku pracy, przydatne porady ekspertów oraz wybrane oferty pracy, zapisz się do naszego newslettera, a dowiesz się o tym jako pierwszy.HRWork © 2016 - 2021 • All Rights Reserved